Info - Vnútroblok Bakošová / Na barine

Vnútroblok Bakošova / Na barine

Spoločné plánovanie verejného priestoru

Spoločný priestor medzi domami na uliciach Na barine a Bakošova v budúcnosti prejde obnovou. Do jej prípravy sa v súčasnosti môžu zapojiť miestni obyvatelia aj návštevníci Lamača. Výsledkom obnovy nebude žiadna výstavba, ale vyššia kvalita verejného priestoru a viac rôznych možností jeho využitia. Ak priestor vnútrobloku využívate, alebo by ste ho v budúcnosti chceli využívať, pridajte sa k plánovaniu jeho budúcnosti. 

Prosíme, vyplňte túto krátku anketu o vnútrobloku. Je to jeden zo spôsobov, ako môžeme získať informácie o Vašich potrebách a očakávaniach. Termín sme predĺžili do 7. novembra 2019. Vaše odpovede prispejú k formovaniu odporúčaní, na základe ktorých vznikne návrh jeho budúcej podoby.  

www.bit.do/anketa-vnutroblok

Svoje potreby a nápady na zlepšenie priestoru môžete vyjadriť na verejných stretnutiach. 

Najbližšie stretnutie sa uskutoční v novembri 2019. O jeho termíne a mieste konania budeme informovať na týchto stránkach, na facebookovej stránke vnútrobloku a v Lamačanovi.


Aktivity organizuje MČ Bratislava - Lamač spolu s aktívnymi miestnymi obyvateľmi a s finančnou podporou Hl. mesta SR Bratislava.

Ako vznikla spolupráca na premene vnútrobloku?

“Veľa ľudí vidí potenciál zlepšenia verejných priestoroch na sídliskách. To bolo aj súčasťou nášho programu. Po voľbách sa nám ozvali miestni ľudia, ktorým záleží na stave tohto vnútrobloku. Vidia, že na strane samosprávy existuje podpora, majú chuť s tým niečo robiť. Preto teraz vytvárame priestor na diskusiu a spoluprácu, za pomoci odborníkov a nezávislých facilitátorov,” objasňuje vznik iniciatívy pre obnovu vnútrobloku Igor Polakovič, predtým aktivista a v súčasnosti mestský poslanec, ktorý pre spoločné plánovanie získal podporu z mestského rozpočtu.

Miestni obyvatelia a obyvateľky, medzi nimi Marta Malíková, Maja Horecká a Elena Harmaňošová, oslovili spolu s poslancami na spoluprácu aj Mestskú časť Lamač, ktorá im vyšla v ústrety. Vznikla pracovná skupina, ktorej súčasťou sú obyvatelia, zástupcovia miestnych prevádzok, vedenie Domu seniorov, úradníci z MČ Lamač, poslanci, starosta aj vicestarostka. S podporou odborníkov spolu pripravujú aktivity, prostredníctvom ktorých sa plánovania lokality môžu zúčastňovať všetci obyvatelia.

Čo sa stane s podnetmi od ľudí?
Výstupy zo všetkých aktivít budú odborne spracované a stanú sa súčasťou podkladov pre tvorbu návrhu na premenu lokality. Moderovanie stretnutí a spracovanie podnetov zabezpečuje facilitátorka a architektka Dominika Belanská so svojím tímom.

Čo sa udialo doteraz? 


V rámci spoločného plánovania sa zatiaľ uskutočnili tieto aktivity:

 

Prvé stretnutie pracovnej skupiny - 9.9.2019

Prvé verejné stretnutie - 18.9.2019

Stretnutie so seniormi v Dome seniorov - 25.9.2019

Individuálne rozhovory s miestnymi obyvateľmi - prebiehajú

Anketa - prebieha do konca októbra
 


 

dnes je: 28.2.2023

meniny má: Zlatica

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
webmaster

ÚvodÚvodná stránka